Wypożyczalnia samochodów Motoryzacja Stłuczka na parkingu – co robić?

Stłuczka na parkingu – co robić?

Na pewno stłuczka na parkingu to jedna z bardziej stresujących dla posiadacza samochodu sytuacji. Jak można zachować się, gdy nieumyślnie najedziemy na inny samochód? Czy do stłuczki parkingowej powinno się zadzwonić po policję? Jak przebiega usuwanie wgniotek w Krakowie w wyniku takiej kolizji?

Jak należy się zachować podczas stłuczki na parkingu?

Bezsprzecznie kolizja na parkingu jest jedną z najczęstszych zdarzeń na drogach. Pomimo że szkody które powstały w jej wyniku zwykle nie są wielkie, ich likwidacja może dużo kosztować. Do zdarzeń na parkingach często dochodzi przez nieustąpienie pierwszeństwa, niezbyt ostrożnego włączania się do ruchu lub próby wciśnięcia się w za bardzo wąskie miejsce parkingowe. Jak możemy uniknąć stłuczki? W pierwszej kolejności należy stosować się do pionowych i poziomych znaków drogowych, wskazujących kierunek jazdy a także informują o pierwszeństwie przejazdu. Jeżeli na parkingu nie ma takich oznaczeń, kierowca musi kierować się zasadą „prawej ręki”. Zgodnie z nią pojazd po prawej stronie kierującego ma pierwszeństwo przejazdu. Czy zdajesz sobie sprawę, że do stłuczki na parkingu często dochodzi podczas manewru cofania. Kierowca, wyjeżdżając z miejsca parkingowego, ma ograniczone pole widzenia i może nie zaobserwować auta, które się zbliża. W takiej sytuacji nietrudno o kolizję. Kto jest winny? Winowajcą kolizji jest pojazd włączający się do ruchu. Pamiętajcie, że zachowanie szczególnej ostrożności nie zawsze wystarczy. Przez co warto poprosić pasażera o pomoc.

Jak się zachować po kolizji?

W sytuacji, gdy jednak na parkingu uszkodziłeś sąsiednie auto, poczekaj na jego właściciela lub ewentualnie zostaw mu kontakt do siebie. Ucieczka z miejsca zdarzenia jest złym rozwiązaniem, ze względu na to, że grożą Ci poważne konsekwencje – zarówno karne i ubezpieczeniowe. Przepisy prawa w jednoznaczny sposób wskazują, że uczestnicy kolizji na drodze nie mogą oddalać się z miejsca zdarzenia.

Powiązane