Wypożyczalnia samochodów Motoryzacja Na jakiej zasadzie działa gwarancja przy zakupie używanego samochodu?

Na jakiej zasadzie działa gwarancja przy zakupie używanego samochodu?

Kupno używanego auta to zawsze pewne ryzyko. Osoby sprzedające zazwyczaj zapewniają, że samochód jest w bardzo dobrym stanie, a poprzedni właściciel jeździł nim tylko od święta. Praktyka bywa inna.

Coraz częstszą praktyką jest oferowanie przez sprzedawców gwarancji. Gwarancja na samochód używany może obejmować swym zasięgiem różne części pojazdu i stanowić niejako zapewnienie, że kondycja pojazdu są zgodne z opisem.

Jak działa gwarancja na samochód używany? Czy warto z niej korzystać? W jakich okolicznościach jest ona użyteczna?

Dlaczego sprzedawcy aut używanych proponują nam gwarancje?

Wiele komisów handlujących używanymi autami zdaje sobie sprawę, że często historia oferowanych przez nich aut jest ciężka do przeanalizowania. Wiedzą to również konsumenci, którzy do deklaracji handlarzy często podchodzą z dystansem.

By wzmocnić w kliencie chęć zakupu i zaufanie, komisy sprzedają auta w pakiecie z gwarancją. Na rynku istnieje kilka firm świadczących tego rodzaju usługi. Gwarancja na samochód używany może być różna – generuje ją zakres, warunki i cena.

Zależnie od wykupionego standardu otrzymamy różne warunki. Szczegóły zawarte w umowie są też determinowane kondycją pojazdu, jego stopniem wyeksploatowania i potencjalną podatnością na usterki.

Zazwyczaj gwarancja na samochód używany dotyka okres od 3 do 12 miesięcy od zakupu pojazdu. Opiera się ona na bezpłatnej naprawie pojazdu w jednym z dedykowanych warsztatów mechanicznych.

Podpisując umowę gwarancyjną, w jej ramach powinna znajdować się szczegółowa lista usterek i elementów, które mogą być objęte gwarancją. Komponenty objęte darmową naprawą stanowią niestety procent wszystkich czynników, które potencjalnie mogą wymagać reparacji.

Ponadto, gwarancja na samochód używany zawiera też limit finansowy do którego pokrywane są koszty. W przypadku wyższych kosztów naprawy niż wskazuje umowa klient różnicę pokrywa z własnej kieszeni.

Wypożycz samochód z gwarancją i nie przejmuj się formalnościami. Zajrzyj do oferty ava-rent.

Na co zwracać uwagę rozważając zakup auta używanego z gwarancją?

Rzeczywistość związana z gwarancjami na auta używane bywa różna. Można spotkać rzetelne firmy, od których gwarancja na samochód używany w stu procentach spełnia oczekiwania kupujących. Można też spotkać podmioty o słabych opiniach.

Wobec tego warto dokładnie wczytać się w umowę gwarancyjną i jej warunki. Zdarza się, że usterka musi być zgłoszona do instytucji gwarancyjnej w ciągu maksymalnie 48 godzin od jej wystąpienia. Nie zawsze jest to wykonalne, a niestety daje to firmom opcje do odstąpienia od wykonania swoich zobowiązań.

Dokładnie należy sprawdzać też zakres gwarancji bazując na stan kupowanego samochodu. Niestety rynek motoryzacyjny pozwala manipulowania różnymi czynnikami przez sprzedawców. Cierpią na tym przede wszystkim osoby nie znające tematu.

Szukając informacji na ten temat, można spotkać się z doniesieniami, że firmy często ociagają się z wywiązaniem się ze swoich części umów.

Zatem, jeśli gwarancja na samochód używany to u sprawdzonych dostawców. Rzetelne firmy nie splamią się oszustwem czy przeciąganiem sprawy. Ponadto porozumienia z nimi zawierane są przeważnie klarowne i nie zawierają żadnych klauzul. Nawet jeśli czasem takowe są droższe to nadal warto.

Powiązane