Lotnisko w Poznaniu – najpopularniejsze trasy?

Samoloty są jednym z najczęściej używanych środków transportu. I duża mobilność i zdolność do pokonywania długich tras w stosunkowo niewielkim czasie wpłynęły rewolucyjnie na turystykę. Statkiem powietrznym aktualnie można się dostać do większości miejsc na Ziemii. Również w Polsce ruch lotniczy rokrocznie się rozwija. Jednym z największych portów lotniczych  w kraju jest Poznań-Ławica. Dokąd możemy stamtąd wyruszyć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Poznań-Ławica: zwiedzaj Europę

W polskich(ej) realiach Poznań znajduje się w czołówce. Jednak w szerszym(ej) ujęciu jest to raczej lotnisko lokalne. Nie zmienia to faktu, że lista lotów z Poznania jest długa(i). Ruszając z Poznania mamy możliwość zwiedzić całą Europę. Lotnisko wykonuje przeważnie loty do europejskich kierunków. Jest również oferta dostania się na Bliski Wschód. W sytuacji gdy jesteśmy zainteresowani wycieczką w odleglejsze miejsca Poznań też daje radę. Poznań-Ławica ma dobre połączenia z wszystkimi ważnym(i) europejskimi lotniskami. Pozwala to wygodnie się przesiadać.+

Jak dostać się na lotnisko?

Lotniska jako ogromne projekty infrastrukturalne są umiejscowione przeważnie na suburbiach. Identycznie wygląda to w Poznaniu. W związku z tym niezbędna jest dobra synchronizacja lotniska ze znaczącymi drogami. W okolicach lotniska funkcjonują parkingi, gdzie za pewną opłatą można zaparkować auto.

Komunikacja miejska także oferuje dotarcia na lotnisko. Autobusy z centrum miasta kursują w stronę portu co około pół godziny. Ale w przypadku gdy jedziemy na dłuższe wakacje, bierzemy ze sobą więcej bagażu. Transportowanie wszystkiego w autobusie może być problematyczne.

Dobrą opcją w takiej sytuacji wydaje się wypożyczenie busa. Są to samochody bardzo pojemne. Rodzinny(e) wyjazd? Wszyscy do niego wejdą. Z bagażami włącznie. Po skorzystaniu z tej usługi, można być pewnym, że kierowca odstawi nas przed wejściem głównym. W razie chęci można również zlecić serwis w odwrotną stronę – odbiór z lotniska. Oferta ta wydaje się zwłaszcza polecana dla większych grup. Warto nadmienić, że transport na lotnisko busem nie łączy się z wielkimi kosztami. Zwłaszcza jeśli opłatę podzieli się na kilka(u) podróżników. 

Pamiętaj o tym, jeśli lecisz z Poznania

Lotniska działają według restrykcyjnie określonych reguł. Przed każdym lotem powinno się zapoznać się z przepisami w określonych krajach. Należy przygotować zestaw niezbędnych dokumentów. Paszport, karta pokładowa – to obligatoryjne, aby zostać wpuszczonym na pokład. Kiedy startujemy z Poznania, dobrze jest pojawić się na lotnisku minimum  2 godziny przed wylotem. Pozwoli to sprawnie odbyć kontrole bezpieczeństwa, nadać bagaże i spokojnie oczekiwać.

Wynajmując busa do portu lotniczego warto pomyśleć o tym wcześniej. Bywa, że firmy transportowe mają zabukowane wyjazdy zes sporym wyprzedzeniem. Należycie wczesne porozumienie kierowcą pozwala uniknąć nerwów. Właściwa logistyka pozwala w przyszłości relaksować się wolnym czasem bez zmartwień.