Wypożyczalnia samochodów Motoryzacja Jak kupić samochód z zagranicy?

Jak kupić samochód z zagranicy?

Metod do kupna używanego auta pochodzącego z zagranicy jest sporo. Można albo kupić auto samodzielnie lub w komisie. Wiele osób decyduje się na zamówienie sprowadzenia konkretnego samochodu, firmom które się tym zajmują. Sprawdź swój samochód w serwisie samochodowym Bieg-Car.

Niezbędne badanie techniczne

Większość sprowadzonych do Polski aut, to auta nie najnowsze, nieraz mające uszkodzenia. Zakup pojazdu z zagranicy, wiele nie różni się od kupna nie nowego i zarejestrowanego od kilku lat w kraju. Aczkolwiek, przy zakupie pojazdu z zagranicy, należy liczyć się z ewentualnymi dodatkowymi kosztami badań technicznych, ponadto pamiętać trzeba o podatku akcyzowym.

Rejestrowanie sprowadzonego auta

Dokumenty, które trzeba dołączyć do wniosku o rejestrację , określono w rozporządzeniu ministra infrastruktury. Są to:

  • dowód własności pojazdu,
  • dowód odprawy celnej,
  • dowód potwierdzający zapłatę akcyzy,
  • zaświadczenie o pozytywnym wyniku badaniu technicznym.

Prościej wygląda sprawa rejestracji nie używanego pojazdu z państwa UE. Właściciel sprowadzonego pojazdu, jest obowiązany dołączyć wyciąg ze świadectwa homologacji. Taki pojazd, nie podlega badaniu technicznemu przed pierwszą rejestracją.

Odkąd można prowadzić pojazd w kraju

Obywatel Polski, może jeździć po kraju, samochodem zarejestrowanym w jednym z państw członkowskich UE, jeśli,jeżeli,kiedy,gdy jego nazwisko jest umieszczone w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, jest jego właścicielem lub współwłaścicielem, wydanym za granicą.

Standardowe oszustwa

Jest sporo oszustw, uskutecznianych podczas kupowania pojazdu. Może to być zwyczajnie zabranie pieniędzy i nie dowiezienie samochodu lub dostarczenie innego samochodu. Dlatego dobrze jest kupić auto samodzielnie.
Sporo z importowanych samochodów, jest uznawanych za niebezpieczne i niezdolne do udziału w ruchu drogowym, a pomimo to są rejestrowane. Jest to po prostu niezgodne z prawem. Gdy władze się o tym dowiedzą, zapewne skontaktują się z Tobą. Importer zostanie wtedy dokładnie sprawdzony. Sporo z osób chce importować swój samochód kiedy przenoszą się za granicę. Niezbędna jest sprawdzona firma która się tym zajmie oraz ubezpieczenie auta ponieważ podczas przewozu mogą się wydarzyć różne przypadki. Jeżeli firma, nie ma w swojej ofercie usługi opłat za podatki importowe, musisz sprawdzić to, jeszcze przed współpracą. Jest to sprawa, o której trzeba pamiętać. Trzeba poczytać o niej recenzje wcześniejszych klientów. Wydarzyło się sporo oszustw, gdzie importerzy posługiwali się złymi dokumentami. Powinieneś być uważny na każdym momencie importowania samochodu.

Powiązane