Dokument może być stroną wiki, słowem MS lub innym środowiskiem. Powinny one zawierać sekcję dotyczącą wymagań oraz sekcję dotyczącą interfejsu, aby szczegółowo opisać interfejs komunikacyjny oprogramowania. Często sekcja z notatkami jest używana do uszczegółowienia dowodu koncepcji, a następnie śledzenia błędów i ulepszeń. Na koniec, sekcja testowa dokumentująca sposób testowania oprogramowania. Dokumenty te są zgodne z wymaganiami klienta.

Tłumacz przysięgły a narzędzia do dokumentowania oprogramowania

Rezultatem jest szczegółowy opis projektu oprogramowania, sposobu jego budowy i instalacji na urządzeniu docelowym, a także wszelkich znanych usterek i obejść. Ten zbudowany dokument umożliwia przyszłym programistom i opiekunom terminowe wprowadzanie zmian w oprogramowaniu, a także zapewnia mapę drogową do modyfikacji kodu lub wyszukiwania błędów. Pomocny jest zawsze tłumacz przysięgły.

Te narzędzia programowe mogą automatycznie zbierać dane o Twoim sprzęcie sieciowym. Dane te mogą być przeznaczone do celów inwentaryzacji i informacji konfiguracyjnych. Biblioteka ITIL zwraca się z wnioskiem o utworzenie takiej bazy danych jako podstawy wszystkich informacji dla odpowiedzialnej IT. Jest również podstawą dokumentacji informatycznej. Przykładem może być konfiguracja XIA.

Dokumentacja w wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych – „Dokumentacja” jest preferowanym terminem w procesie zapełniania baz danych zawierających informacje o przestępstwach. Przykładami mogą być: „Datamart Environment” („TIDE”), rejestry przestępców seksualnych i bazy danych gangów prowadzone przez Krajowe Centrum Walki z Terroryzmem.

Konwersja pojazdu elektrycznego polega na przekształceniu konwencjonalnego pojazdu z silnikiem spalinowym w pojazd z napędem elektrycznym, tworząc pojazd hybrydowy z napędem elektrycznym w całości elektrycznym lub z zasilaniem sieciowym.

Rejetracja samochodu terenowego czarnego Gdańsk

Tłumacz przysięgły a elementy konwersji

Prawie każdy pojazd może zostać przekształcony w elektryczny. Wiele osób woli wybrać pojazd, który jest lekki i aerodynamiczny, aby zmaksymalizować dystans przejechany przy każdym naładowaniu akumulatora. Akumulatory muszą mieć również odpowiednią przestrzeń i pojemność ładunkową:

  • Akumulator, który zapewnia źródło energii elektrycznej. Najpowszechniej dostępne i najtańsze akumulatory to akumulatory zalane kwasem ołowiowym. Kolejne są baterie bezobsługowe AGM (Absorption Glass Mat), nieco potężniejsze i droższe. Są też bardziej egzotyczne akumulatory, takie jak Ni-MH i Li-ion; trudniejsze do znalezienia, ale lekkie i trwałe, bezobsługowe i znacznie droższe. Nowe akumulatory litowe obiecują w niedalekiej przyszłości wprowadzenie pojazdów elektrycznych.
  • Ładowarka przywracająca energię akumulatorom (które mogą być zamontowane w pojeździe lub w specjalnej stacji ładowania w określonym stałym miejscu).
  • Sterownik mocy, który reguluje przepływ energii pomiędzy akumulatorem a silnikiem(-ami) elektrycznym(-i), sterowany za pomocą przepustnicy elektronicznej.
  • Jeden lub więcej silników elektrycznych i ich mechaniczne mocowanie do układu napędowego
  • Przewody zasilające łączące akumulator, sterownik i silnik(-y)
  • Wyposażenie dodatkowe do urządzeń pomocniczych mocy, takich jak hamulce mocy i układ ogrzewania
  • Obwody sterujące i urządzenia umożliwiające sterowanie i blokowanie różnych komponentów
  • Oprzyrządowanie właściwe dla eksploatacji i utrzymania procesu konwersji